top of page
Search
  • Writer's pictureDace Šķirmante

Kā sakārtot foto arhīvu? #2

Updated: Oct 8, 2019

Pēc tam, kad esam savākuši bildes vienā vietā, visticamāk ir liela gandarījuma sajūta, bet vienlaikus arī.... izmisums...? Vai varētu būt tā, ka haoss ir tik liels, ka nezināt, ko darīt tālāk?


No savas pieredzes varu teikt - JĀĶERAS VIEN KLĀT!


Ja nav nekādas īpašas datorprogrammas, atliek izmantot parasto "mapīšu sistēmu". Bet varat mēģināt izmantot Adobe Lightroom vai kādu citu programmu. Es izmantoju ACDSee Photo Studio.


Parasti izveidoju jaunu mapi "SAKĀRTOTĀS BILDES" blakus tai, kurā glabājas visas "BILDES".

Sakārtotajās uzreiz izveidoju vairākas apakšmapes - pirmkārt, ar gada skaitļiem (2006, 2007 2008...... 2019), otrkārt, ar kategorijām, ko vajadzētu likt atsevišķi no pārējām bildēm (dokumenti, mācības, darba bildes, veikali, noderīga informācija, dabas skati, utt.).


Atveru vienu mapi vienā pusē (tajā atvērtas "sakārtotās bildes") un otru mapi blakus otrā pusē (nesakārtotās bildes) - tā lai ir redzamas abas mapes vienlaicīgi. Un sākas kārtošana. Skatos mapi pēc mapes un bildi pēc bildes, uzreiz izdzēšu visu nekvalitatīvo un lieko, no līdzīgām bildēm izvēlos labākās, un pārkopēju uz attiecīgajām mapēm "sakārtoto bilžu" pusītē.


Lai sakārotajās bildēs tiktu ievērota HRONOLOĢIJA, ir svarīgi pareizi izvēlēties MAPJU NOSAUKUMUS!

Vispirms jāraksta gads, tad mēnesis, tad datums (ja nepieciešams) un beigās notikuma nosaukums. Piemēram,

2016-08-31 Martas dzimsanas diena

vai

2018_07_08-16 Tallina

Ja esat izvēlējušies lietot domuzīmes, tad lietojiet tās VIENMĒR. Ja pasvītras, tad vienmēr lietojiet tās! Ja mainīsiet domuzīmes, pasvītras un tukšuma zīmes, hronoloģija neveidosies!


Un tā pamazītēm visas bildes no nesakārtotās puses tiek pārvietotas uz sakārtoto, un....!!!! APSVEICU! :)


Tikai vēl viens darbiņš, ko noteikti nedrīkst aizmirst, - DUBLĒŠANA! To varat darīt pirms kārtošanas (iesaku, ja nu nejauši izdzēšas kaut kas svarīgs) un arī sakārtotajam arhīvam (tad to pirmo var pārrakstīt).


Jūsu sirds būs mierīga un nu jau būs visas iespējas gan taisīt albumus, foto grāmatas un visu pārējo, ko vien vēlaties!


Nenoliedzami darbs ir ļoti apjomīgs, tāpēc, ja vēlaties, lai es to izdaru Jūsu vietā, sazinaties ar mani! Šis darbs man patīk un padodas! :)


Šeit arī video par arhīvu kārtošanu.


Dace

0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page