top of page
Search
  • Writer's pictureDace Šķirmante

Kā sakārtot foto arhīvu? #1

Updated: Oct 8, 2019

Nav noslēpums, ka lielai daļai no mums bildēs nav kārtības vai arī tās ir daļēji sakārtotas līdz kādam konkrētam posmam. Problēmas ar kārtību var būt gan izdrukātajās fotogrāfijās, kas nav saliktas albumos, gan arī digitālajā bilžu jūrā...


Atmiņu ķērājs veic DIGITĀLO foto arhīvu kārtošanu, tāpēc šoreiz par to.


Ar ko sākt?


Pats pirmais - JĀSAVĀC VISAS BILDES VIENĀ VIETĀ.

Ja turpināsiet bildes glabāt dažādos datoros, telefonos, atmiņas kartēs, ārējos cietajos diskos, e-pastos, CD un vēl uz dažādiem interneta serveriem, jūs riskējat ar to, ka daļa no bildēm var kādu dienu pazust.


Tāpēc IZVĒLAMIES VIENU GALVENO VIETU, kur turpmāk glabāsies visas fotogrāfijas, un vismaz vienu vietu, kur glabāsies REZERVES KOPIJA.


Nevaru jums visiem ieteikt vienu vietu, kas būtu pati labākā jūsu fotogrāfijām. Katram pašam jāsajūt, kurai ierīcei viņš vairāk uzticēsies. Vien varu padalīties, ka mēs savas ģimenes fotogrāfijas glabājam vienā ārējā cietajā diskā, un rezerves kopijas glabājas citā. Jā, es nevaru piekļūt šīm bildēm jebkurā laikā no sava telefona. Lai tās apskatītu, pagaidām ir nepieciešams dators. Tomēr mēs neesam pakļauti nekādiem mākoņu serveru uzturētājiem, un mūsu bildes ir tikai mūsu.


Ja arī Tevi interesē bilžu glabāšana ārējā cietajā diskā, noskaties šo video.


Kad ir izvēlēta galvenā fotogrāfiju uzglabāšanas vieta, es ieteiktu to ATBRĪVOT no visa liekā (ja iespējams) vai arī uztaisīt vienu atsevišķu mapi ar nosaukumu "BILDES".

Šajā mapē tad arī vajadzētu iekopēt visas citas fotogrāfiju mapes no visām iespējamajām vietām.


Visticamāk, tas nav ātri izdarāms, tomēr tas ir MILZĪGS SOLIS pretī tam, lai JŪSU BILDES NEPAZUSTU!!!


Atmiņu ķērājs piedāvā palīdzību arī šajā posmā, tāpēc ja Tev šķiet, ka tomēr netiksi galā ar šo uzdevumu, sazinies ar mani!

Esmu gatava aizbraukt un palīdzēt visu pārkopēt! Kopā tas ir izdarāms daudz patīkamāk! :)


Otrais solis - FOTOGRĀFIJU KĀRTOŠANA pēc dažādiem kritērijiem.


Dace

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page